حی تحوکیل کیفری قم رسول خیابانی

وکیل کیفری، وکیلی است که دارای تحصیلات حقوقی بصورت تخصصی در حوزه حقوق جنایی بوده و اغلب پرونده های وکالتی وی در دعاوی کیفری  میباشد. در این مقاله بنا داریم به شما بگوئیم که  وکیل متخصص کیست و همچنین درمورد انواع پرونده های کیفری اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

 چه وکیلی را کیفری کار می باشد؟
همانطور که در مطالب بالا گفته شد وکیل مجرب در دعاوی کیفری کسی است که بیشترین تجربه کاری او در زمینه قبول و دفاع در پرونده های کیفری بوده است.
زمانی که یک نفر  فعل یا ترک فعلی را مرتکب شود که در قانون  مجازان به آن عمل جرم و برای آن مجازات تعیین گردیده باشد،درصورت شکایت علیه آن شخص که شکایت کیفری نامیده میگردد نیازمند به وکیلی دارد که بیشترین تجربه وکالتی او در زمینه پرونده های کیفری باشد .لازم به ذکر است افراد در هر پرونده ای اعم از اینکه شاکی باشند یا اینکه شکایتی علیه آنان مطرح گردیده باشد نیازمند به یک وکیل  متعهد جهت پیگیری و دفاع در پرونده هستند.وکیلی که مسلط به تمام قوانین کیفری و آخرین قوانین در زمینه کیفری باشد تا بتواند با توجه به دانش و تجربه خود پرونده موکل خود را پیش برد.

وکیل کیفری قم رسول خیابانی

وکیل کیفری چه وظایفی دارد؟
یکی از ابتدایی ترین مراحل شکایت کیفری،تنظیم و نگارش یک شکوائیه دقیق و مستدل است که در این مرحله وکیل با توجه به تجربه و دانش خود و با رعایت اصول و قواعد کیفری میتواند با تنظیم یک شکوائیه جامع و مستدل به مواد قانونی اولین گام در پیگیری حق موکل را انجام دهد.
نکته مهم در دعاوی کیفری این میباشد که در مورد یک جرم و فعل مجرمانه خاص ،فقط یک بار میتوان نسبت به آن  شکایت کیفری مطرح نمود بنابراین در طرح شکایت کیفری میبایست نهایت دقت را انجام داد تا موجب تضییع حق موکل نگردد.

انواع دعاوی کیفری عبارت است از:

  • جرائم علیه حقوق معنوی اشخاص
  • جرائم علیه اموال و حقوق مالی شخصی
  • جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی
  • جرائم منافی عفت و اخلاق عمومی
  • هتک حرمت منازل و املاک دیگران
  • جرائم علیه حقوق و کیان خانواده
  • جرائم و تخلفات رانندگی
  • جرائم علیه تمامیت جسمانی اشخاص
  • جرائم مربوط به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی
  • و … 

وکیل کیفری قم رسول خیابانی

 

انتخاب بهترین وکیل
 یکی از دشوارترین زمینه های وکالت ،پرونده های کیفری است که به دلیل حساسیت این پرونده ها که اغلب با جان و مال انسان ارتباط دارد  میبایست به وکلای باتجربه در این زمینه سپرده شود.وکیل مجرب و خوب،با تکیه با تجربه و دانش  و اطلاعات کامل خود از قوانین کیفری ،میتواند میزان پیشرفت موفقیت موکل را بالا ببرد.
وکیل متبحر خوب ،علاوه بر دانش و تجربه کافی میبایست دارای فن بیان بالا و روحیه و پشتکار قوی و خستگی ناپذیری جهت پیگیری و حل و فصل پرونده داشته باشد.
لازم به ذکر است با توجه به این که قوانین کیفری( مجازات اسلامی) از شرع اسلام مستنبط گردیده است،وکیل خوب میبایست با قوانین و اصطلاحات شرعی نیز آشنایی خوبی داشته باشد.

با توجه به تفاسیر بالا وکیل دادگستری خوب کسی است که تمام اوصاف مذکور را در کنار هم داشته باشد که موسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت گستر عادل با مدیریت رسول خیابانی به شما بهترین وکلای کیفری خوب و مجرب را جهت حل پرونده کیفری خود معرفی مینماید.

 

 

مشاوره رایگان با  وکلای متخصص

جهت دریافت مشاوره رایگان  میتوانید از  طریق یکی از روش های ارتباطی سایت،سوال خود را مطرح نمائید و مشاوره و راهکار  لازم را کسب کنید.

حق الوکاله وکیل چگونه تعیین می گردد؟

 بطور کلی هزینه های وکالت شامل حق مشاوره , حق الزحمه وکالت , هزینه تمبر مالیاتی وکیل , هزینه های سفر و سایر هزینه هایی است که وکیل در راستای انجام وظایف وکالتی خود در مورد پرونده شما متحمل می شود حق الوکاله پرونده های  های،بر اساس ماهیت پرونده  و پیچیدگی و مدارک موجود و تعیین میگردد و یک نرخ کلی ندارد  و بصورت توافقی میان وکیل و موکل تعیین میگردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *