وکیل کیفری قم رسول خیابانی

وکیل کیفری، وکیلی است که دارای تحصیلات حقوقی بصورت تخصصی در حوزه حقوق جنایی بوده و اغلب پرونده های وکالتی وی در دعاوی کیفری  میباشد. در این مقاله بنا داریم به شما بگوئیم که  وکیل متخصص کیست و همچنین درمورد انواع پرونده های کیفری اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

 چه وکیلی را کیفری کار می باشد؟
همانطور که در مطالب بالا گفته شد وکیل مجرب در دعاوی کیفری کسی است که بیشترین تجربه کاری او در زمینه قبول و دفاع در پرونده های کیفری بوده است.
زمانی که یک نفر  فعل یا ترک فعلی را مرتکب شود که در قانون  مجازان به آن عمل جرم و برای آن مجازات تعیین گردیده باشد،درصورت شکایت علیه آن شخص که شکایت کیفری نامیده میگردد نیازمند به وکیلی دارد که بیشترین تجربه وکالتی او در زمینه پرونده های کیفری باشد .لازم به ذکر است افراد در هر پرونده ای اعم از اینکه شاکی باشند یا اینکه شکایتی علیه آنان مطرح گردیده باشد نیازمند به یک وکیل  متعهد جهت پیگیری و دفاع در پرونده هستند.وکیلی که مسلط به تمام قوانین کیفری و آخرین قوانین در زمینه کیفری باشد تا بتواند با توجه به دانش و تجربه خود پرونده موکل خود را پیش برد.

وکیل کیفری قم رسول خیابانی

وکیل کیفری چه وظایفی دارد؟
یکی از ابتدایی ترین مراحل شکایت کیفری،تنظیم و نگارش یک شکوائیه دقیق و مستدل است که در این مرحله وکیل با توجه به تجربه و دانش خود و با رعایت اصول و قواعد کیفری میتواند با تنظیم یک شکوائیه جامع و مستدل به مواد قانونی اولین گام در پیگیری حق موکل را انجام دهد.
نکته مهم در دعاوی کیفری این میباشد که در مورد یک جرم و فعل مجرمانه خاص ،فقط یک بار میتوان نسبت به آن  شکایت کیفری مطرح نمود بنابراین در طرح شکایت کیفری میبایست نهایت دقت را انجام داد تا موجب تضییع حق موکل نگردد.

انواع دعاوی کیفری عبارت است از:

 • جرائم علیه حقوق معنوی اشخاص
 • جرائم علیه اموال و حقوق مالی شخصی
 • جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی
 • جرائم منافی عفت و اخلاق عمومی
 • هتک حرمت منازل و املاک دیگران
 • جرائم علیه حقوق و کیان خانواده
 • جرائم و تخلفات رانندگی
 • جرائم علیه تمامیت جسمانی اشخاص
 • جرائم مربوط به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی
 • و … 
خواندن  دلار فردایی چیست و چه حکمی دارد

وکیل کیفری قم رسول خیابانی

 

انتخاب بهترین وکیل
 یکی از دشوارترین زمینه های وکالت ،پرونده های کیفری است که به دلیل حساسیت این پرونده ها که اغلب با جان و مال انسان ارتباط دارد  میبایست به وکلای باتجربه در این زمینه سپرده شود.وکیل مجرب و خوب،با تکیه با تجربه و دانش  و اطلاعات کامل خود از قوانین کیفری ،میتواند میزان پیشرفت موفقیت موکل را بالا ببرد.
وکیل متبحر خوب ،علاوه بر دانش و تجربه کافی میبایست دارای فن بیان بالا و روحیه و پشتکار قوی و خستگی ناپذیری جهت پیگیری و حل و فصل پرونده داشته باشد.
لازم به ذکر است با توجه به این که قوانین کیفری( مجازات اسلامی) از شرع اسلام مستنبط گردیده است،وکیل خوب میبایست با قوانین و اصطلاحات شرعی نیز آشنایی خوبی داشته باشد.

با توجه به تفاسیر بالا وکیل دادگستری خوب کسی است که تمام اوصاف مذکور را در کنار هم داشته باشد که موسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت گستر عادل با مدیریت رسول خیابانی به شما بهترین وکلای کیفری خوب و مجرب را جهت حل پرونده کیفری خود معرفی مینماید.

مشاوره رایگان با  وکلای متخصص

جهت دریافت مشاوره رایگان  میتوانید از  طریق یکی از روش های ارتباطی سایت،سوال خود را مطرح نمائید و مشاوره و راهکار  لازم را کسب کنید.

حق الوکاله وکیل چگونه تعیین می گردد؟

 بطور کلی هزینه های وکالت شامل حق مشاوره , حق الزحمه وکالت , هزینه تمبر مالیاتی وکیل , هزینه های سفر و سایر هزینه هایی است که وکیل در راستای انجام وظایف وکالتی خود در مورد پرونده شما متحمل می شود حق الوکاله پرونده های  های،بر اساس ماهیت پرونده  و پیچیدگی و مدارک موجود و تعیین میگردد و یک نرخ کلی ندارد  و بصورت توافقی میان وکیل و موکل تعیین میگردد.

وکیل کیفری  متخصص

وکیل کیفری حرفه‌ای و مجرب وکیلی است که علاوه بر تسلط در سایر پرونده‌های کیفری در موضوعات سرقت، کلاهبرداری، خیانت‌درامانت، جعل، انتقال مال غیر، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف نیز دارای اطلاعات کامل و تجربه کافی داشته باشد.

خواندن  معامله معارض +مجازات معامله معارض

هر شخص چند تا وکیل می‌تواند داشته باشد

نظر به اینکه پرونده‌های کیفری دارای اهمیت زیادی هستند پیشنهاد می‌گردد حتماً افراد از مشاوره وکیل کیفری و حق داشتن وکیل جزایی استفاده کنند.

بر اساس ماده 385 قانون آیین دادرسی کیفری هر یک از طرفین می‌تواند حداکثر سه وکیل به دادگاه معرفی کند. به‌موجب قانون اساسی در تمام محاکم جزایی طرفین حق داشتن وکیل را دارند و چنانچه توانایی مالی جهت استخدام وکیل متخصص جزایی را نداشته باشند برای آنان امکانات استفاده از وکیل رایگان فراهم می‌گردد.

وکیل رایگان کیفری

طبق قانون برای اشخاصی که توانایی مالی گرفتن وکیل را ندارند به‌صورت رایگان وکیل انتصاب می‌شود. این وکیل رایگان  همان وکیل تسخیری نام دارد.

مطابق ماده‌ 190 قانون آیین دادرسی کیفری، متهم می‌تواند در مرحله‌ تحقیقات مقدماتی، یک نفر وکیل دادگستری همراه خود داشته باشد.

به‌موجب تبصره 2 همین ماده در جرایمی که مجازات آن سلب حیات یا حبس ابد است، اگر متهم اقدام به معرفی وکیل نکند، بازپرس برای او وکیل تسخیری انتخاب می‌کند. انتخاب وکیل تسخیری در این مورد الزامی است.

به‌طورکلی در تمامی دعاوی جزایی باتوجه‌به اهمیت جرم و مجازات استفاده از وکیل حرفه‌ای جزایی امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است تا با راهنمایی و مشاوره وکیل پرونده در مسیر صحیح و قانونی ادامه و به نتیجه برسد.

 آیا استفاده از وکیل تسخیری فقط برای متهم امکان دارد

در پاسخ به این سؤال باید گفت خیر در قانون برای شاکی نیز حق استفاده از وکیل تسخیری شناخته شده است؛ ولی استفاده شاکی از وکیل تسخیری منوط به شرایطی است:

مطابق با تبصره ماده 347 قانون آئین دادرسی کیفری هرگاه دادگاه حضور و دفاع وکیل را برای شخص بزه‌دیده فاقد تمکن مالی ضروری بداند، از بین وکلای حوزه قضائی و در صورت عدم امکان از نزدیک‌ترین حوزه قضائی، برای متهم، وکیل تعیین می‌نماید. درصورتی‌که وکیل درخواست حق‌الوکاله کند، دادگاه حق‌الوکاله او را متناسب با اقدامات انجام شده، تعیین می‌کند که درهرحال میزان حق‌الوکاله نباید از تعرفه قانونی تجاوز کند. حق‌الوکاله از محل اعتبارات قوه قضائیه پرداخت می‌شود؛ بنابراین شاکی نیز برای بهره‌گیری از وکیل رایگان باید عدم بضاعت مالی خود را برای قاضی محکمه اثبات نماید.

خواندن  تفاوت حکم تخلیه با دستور تخلیه چیست؟ + تخلیه فوری +تخلیه مستأجر

لازم به ذکر است وکلای دادگستری موظفند در هر سال تا سه پرونده را به‌عنوان وکیل تسخیری قبول کنند. طرفین دعوا، برای داشتن وکیل تسخیری می‌بایست، تا پایان اولین جلسه رسیدگی، تقاضای خود را مطرح نمایند.

نمونه متن درخواست وکیل تسخیری

با سلام

احتراماً، اینجانب… متهم / شاکی پرونده کلاسه… به استحضار می‌رساند، اینجانب از توانایی مالی لازم برای تعیین و معرفی وکیل، برخوردار نمی‌باشم؛ لذا، درخواست تعیین وکیل تسخیری، با استناد به ماده 347 قانون آیین دادرسی کیفری، مورد استدعا است.

تفاوت دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری

 • خواهان یا زیان‌دیده دعوی حقوقی باید موضوع خواسته و شرح آن را در برگ دادخواست نخستین تنظیم و ثبت نماید؛ اما در  شکایت کیفری نیاز به تنظیم  شکوائیه در فرم مخصوص نیست.
 • در دعاوی که موضوع آن حقوقی است دادگاه درصورتی‌که احراز نماید حق با خواهان است، خوانده یا مقصر را ملزم به پرداخت خسارات و حقوق زیان‌دیده می‌نماید؛ ولی در دعاوی کیفری در صورت احراز سوءنیت و تقصیر متهم دادگاه او را علاوه بر پرداخت حقوق شاکی محکوم به مجازات مقرر قانونی می‌کند.

در دعاوی حقوقی و مالی با اعلام رضایت خواهان پرونده مختومه است ولیکن در پرونده‌های کیفری دارای جنبه عمومی رضایت شاکی موجب تخفیف مجازات می‌گردد نه مختومه شدن پرونده

آیا وکیل کیفری می‌تواند در سایر دعاوی از جمله دعاوی حقوقی و خانواده وکالت نماید؟

وکیل پایه یک دادگستری دارای صلاحیت عام و انجام تمام دعاوی اعم از حقوقی و کیفری و خانوادگی و… است؛

اما با عنایت به اینکه پرونده‌های جزایی نیاز به تخصص و اطلاعات جزایی دارد؛ بنابراین بهتر است در پرونده‌های جزایی از وکیل متخصص و مجرب کیفری استفاده نمایید.

وکیل کیفری تلفنی رایگان

اگر نیاز به مشاوره حقوقی رایگان از وکیل کیفری تلفنی رایگان هستید می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین رایگان کیفری مؤسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت گستر عادل با مدیریت وکیل پایه یک کیفری آقای رسول خیابانی بهره ببرید و با مشاوره جزایی موفقیت خود را در پرونده تضمین نمائید.

 

 

Adminمشاهده نوشته ها

Avatar for admin

وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی مدیر موسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت

اشتراک در
اطلاع از
guest
عنوان را وارد کنید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها