با رسیدن شخص به سن بلوغ وجود رشد و عقل وی محرز می گردد و هیچ نیازی به تقدیم دادخواست نمی باشد تا اهلیت و رشد وی احراز شود.

اما هنگامی که صغیری به سن بلوغ رسیده است برای تصرف خود در امور مالی خود بایستی رشد خود را اثبات نماید ولی در امور  غیر مالی نیازی به اثبات رشد نمی باشد و به صرف رسیدن به سن بلوغ،  وجود اهیلت او برای امور غیر مالی محرز می شود. در اینصورت شخص برای تصرف در امور مالی خود نیاز به اثبات رشد خویش داردو بایستی به دادگاه خانواده مراجعه نماید، درخواست صدور حکم رشد نماید و ادعای مزبور بعد از انجام تحقیقات محلی و جلب نظر کارشناس تخصصی، در صورت اثبات منجر به صدور حکم خواهد شد.

 

نوع دادخواست صدور حکم رشد دختر یا پسر فرقی نمی کند ولی چون حکم رشد دختر کمتر از ۹سال و پسر کمتر از ۱۵ سال صادر نخواهد شد پس فقط نسبت به سن بلغ در انها متفاوت است

مزایای استفاده از وکیل باتجربه

هنگاهمی که شما در لا به لای حرفهای پر پیچ و خم دادگاه گیج میشوید، تنها  کسی که  می تواند به شما کمک کنند که در این مسیر سخت به راحتی و در کمترین زمان به نتیجه برسید یک وکیل پایه یک دادگستری با تجربه  میباشد.

شما می توانید با مراجعه به  موسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت گستر عادل از وکلای با تجربه ی این موسسه راهنمایی گرفته و با سپردن کارتان به این وکلا و مشورت گرفتن از انها راه را به اسانی طی کرده و هر چه سریعتر به اهدافتان برسید.

خواندن  آیا به زن صیغه ای ارث می رسد + صیغه 99 ساله چیست

 

Adminمشاهده نوشته ها

Avatar for admin

وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی مدیر موسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت

اشتراک در
اطلاع از
guest
عنوان را وارد کنید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها